Site icon betmarket.gr

Η ώρα των Γουίζαρντς, έφτασε

Καλημέρα φίλοι μου. Ο Παναθηναϊκός, πετώντας ένα ημίχρονο στα… σκουπίδια, δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ερυθρό Αστέρα στην Σερβία γνωρίζοντας την ήττα με 74-71 μένοντας πολύ χαμηλά στην βαθμολογία.

Ο Μάρκο Γιάκοντις Γκούριτσα, πήρε τρία τρίποντα, ευστόχησε στο ένα και πλήρωσε στο 2,10, αποδεικνύοντας το πόσο καλός σουτέρ είναι παρά το ύψος του.

Η Φενέρμπαχτσε, επικράτησε με 81-59 της Βιλερμπάν στην Κωνσταντινούπολη. Αν και είχαν ευστοχήσει οι ομάδες σε 11 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο (8 πρώτη περίοδο), το ματς μας έβγαλε το… λάδι. Ωστόσο, ο Μέλιχ Μαχμούτογλου μας δικαίωσε στην τελευταία περίοδο και επαλήθευσε την επιλογή μας.

Τέλος, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε η βραδιά, αφού τόσο σε Μόναχο (90-77 η Μπάγερν την Μπαρτσελόνα), όσο και Μιλάνο (91-87 η ΤΣΣΚΑ την Αρμάνι) τα over μας επαληθεύτηκαν και σε δυάδα αλλά και σε μονά αποδεκτά.

Προγνωστικά αγώνων ΝΒΑ: Θα σπάσουν επιτέλους το ρόδι οι Γουίζαρντς;

1/1 00:00, Ουάσινγκτον Γουίζαρντς – Σικάγο Μπουλς

Οι Γουίζαρντς αντιμετωπίζουν στην έδρα τους, τους Σικάγο Μπουλς και θέλουν να σπάσουν… το ρόδι και να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Η Ουάσινγκτον άλλαξε πολλά το καλοκαίρι με την ανταλλαγή του Γουόλ για τον Γουέστμπρουκ. Ο «Ρας» κάνει μυθικά πράγματα στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια του, ωστόσο η ομάδα του δεν κερδίζει. Και αυτό είναι το ανησυχητικό. Σίγουρα, οι Μπουλς δεν τρομάζουν.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ ηγείται στο σκοράρισμα, μιας και είναι ο πιο χαρισματικός παίκτης της ομάδας του. Αναμένω, οι δύο ηγέτες των Γουίζαρντς να κάνουν σπουδαία εμφάνιση για να πανηγυρίσει η ομάδα τους την πρώτη της νίκη, μετά από 4 χαμένες προσπάθειες. Η νίκη τους με 5 πόντους, πληρώνει στο 1,80 και θεωρώ ότι αξίζει το ρίσκο. Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ, πάει από το ένα triple double στο άλλο. Το over 42,5 για πόντους ριμπάουντ και ασίστ είναι επιλογή που έχει τα φόντα να επαληθευτεί. Τέλος, ο Μπιλ, μπορεί να σκοράρει και είναι αναγκαίος για την ομάδα του. Το να βάλει 30+ πόντους είναι αρκετά πιθανό και αν βρει ρυθμό ο χαρισματικός γκαρντ, μπορεί να επαληθεύσει το line του.

*Αυτή ήταν και η τελευταία στήλη μας για το 2020! Εύχομαι σε όλους σας, υγεία για εσάς και τους αγαπημένους σας ανθρώπους, υπομονή και επιμονή. Ας είναι το 2021 καλύτερο για όλους μας σε όλους τους τομείς.

Το παιχνίδι μου

1/1 00:00, Ουάσινγκτον Γουίζαρντς – Σικάγο Μπουλς  1 -4,5 1,80 με 20 μονάδες

1/1 00:00, Ουάσινγκτον Γουίζαρντς – Σικάγο Μπουλς  Γουέστμπρουκ over 42,5 (πόντοι, ριμπάουντ, ασίστ) 1,87 με 20 μονάδες

1/1 00:00, Ουάσινγκτον Γουίζαρντς – Σικάγο Μπουλς Μπιλ 30+ πόντους 1,87 με 20 μονάδες