Site icon betmarket.gr

Με ένα κάρο απουσίες

Καλημέρα φίλοι μου και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε. Ο Ολυμπιακός πήρε μία σπουδαία νίκη κόντρα στην Ζενίτ στο ΣΕΦ, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ αν και προηγήθηκε με 18 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, «κόλλησε» επιθετικά και μοιραία γνώρισε την ήττα που μπορεί να της στοιχίσει για την είσοδό της στην οκτάδα.

Στο άλλο παιχνίδι, η Μπασκόνια επικράτησε της Μπάγερν Ισπανία. Το over 15,5 στα συνολικά εύστοχα τρίποντα χάθηκε για ένα, ενώ και το over δεν επιβεβαιώθηκε αφού η πρώτη περίοδος ήταν καταστροφική.

Γενικά τις τελευταίες 15 μέρες δεν μας έχει πάει καλά. Κάποια ματς χάνονται με απίστευτο τρόπο που πραγματικά δεν υπάρχει εξήγηση. Το διάβασμα συνεχίζεται και δεν μας πτοούν τα αποτελέσματα. Όποιος παρακολουθεί την στήλη από το Σεπτέμβριο ξέρει. Είμαστε σε κακό μομέντουμ, αλλά θα το διορθώσουμε άμεσα.

Προγνωστικά αγώνων Ελλάδας: Δεν συμπληρώνει δωδεκάδα η ΑΕΚ

13/3 17:00, ΠΑΟΚ -ΑΕΚ

Ντέρμπι δικεφάλων στην Πυλαία με τον ΠΑΟΚ να φιλοξενεί την ΑΕΚ στην Θεσσαλονίκη. Οι γηπεδούχοι, έχουν ανεβασμένη ψυχολογία μετρώντας δύο σερί νίκες, ενώ η τελευταία τους ήταν κόντρα στον Προμηθέα. Από την άλλη, η ΑΕΚ κέρδισε την Τούρκ Τέλεκομ στο ΟΑΚΑ αφήνοντας πολλή ενέργεια στο παρκέ.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, δεν έχει καλά επίπεδα φυσικής κατάστασης λόγω των προβλημάτων με τον Covid 19. Η αυταπάρνηση που έδειξε κόντρα στους Τούρκους, την οδήγησε στην νίκη. Έχει όμως και απουσίες. Οι τέσσερις σταθερές (Γιάνκοβιτς, Ζήσης, Γκίκας και Μορέιρα) συν τον Γιόνας Ματσιούλις, ο οποίος ταξίδεψε στην Λιθουανία εκτάκτως λόγω οικογενειακού προβλήματος.

Μία πεντάδα παικτών, που εύκολα θα ήταν η βασική για την ΑΕΚ. Ο ΠΑΟΚ έχει χρυσή ευκαιρία. Να πάρει μία σπουδαία νίκη, να ανέβει ψυχολογικά και βαθμολογικά.

Τα line είναι υπέρ της ΑΕΚ. Διαφωνώ. Ξεκάθαρα για τους λόγους που προανέφερα. Ο άσος του ΠΑΟΚ στο 2,32 μου αρέσει. Αρκετά. Για πιο πολύ ρίσκο θα πήγαινα και στον 1 από ημίχρονο στο 2,80. Αν μπει δυνατά ο ΠΑΟΚ θα το πάρει. Θα κρατήσω τρία στοιχήματα. Στο ίδιο μήκος κύματος και ο καθένας μπορεί να διαλέξει ότι επιθυμεί. Γι’ αυτό το ματς έχω διαίσθηση.

Τέλος, έχω κρατήσει ένα combo αρκετά πιθανό. Ο ΠΑΟΚ να μην ηττηθεί με 6 πόντους, να σημειώσει 73 πόντους και η ΑΕΚ να μην βάλει πάνω από 86. Στο 2,35. Αρκετά καλό.

Το παιχνίδι μου

13/3 17:00, ΠΑΟΚ -ΑΕΚ 1 2,32 με 47,5 μονάδες (Stoiximan.gr)

13/3 17:00, ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1 ημ/1 τελικό 2,80 με 35 μονάδες (Stoiximan.gr)

13/3 17:00 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ  ΠΑΟΚ +5,5, ΠΑΟΚ over 72,5 και ΑΕΚ under 86,5 2,35 με 47,5 μονάδες (Bet365)