Site icon betmarket.gr

Mε την ποιότητα της Κούμπαν

Καλή εβδομάδα φίλοι μου. Εξαιρετικά έκλεισε η προηγούμενη εβδομάδα για την στήλη μας, αφού χθες επιβεβαιώθηκαν 4/5 επιλογές με την κάβα μας να μεγαλώνει.

Συγκεκριμένα και όσον αφορά το μονό αποδεκτό, η Ουνικάχα Μάλαγα πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Φουενλαμπράδα την οποία και κέρδισε με 85-68 επαληθεύοντας εύκολα το -2,5 χάντικαπ.

Στα παιχνίδια της VTB, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας γνώρισε το κάζο από την Κάλεβ, η οποία με εξαιρετική τέταρτη περίοδο κατάφερε να πάρει σπουδαίο διπλό με 107-102. Χάσαμε τον άσο με χάντικαπ ωστόσο επιβεβαιώθηκε το over.

Στο άλλο παιχνίδι, επίδειξη δύναμης έκανε η Ούνικς Καζάν που κέρδισε 110-97 την Σάρατοφ. Σε αυτό το ματς, επαληθεύτηκαν και το over αλλά και το διπλό με χάντικαπ στους 5,5 πόντους.

Προγνωστικά αγώνων VTB League: Ανώτερη η Λοκομοτίβ Κούμπαν!

8/2 18:00, Χίμκι – Λοκομοτίβ Κούμπαν

Σπουδαίο παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της VTB League με την Χίμκι να υποδέχεται την Λοκομοτίβ Κούμπαν, σε ένα ματς με πάρα πολύ ποιότητα στο παρκέ.

Η Χίμκι, βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 6-6 ενώ η Λοκομοτίβ Κούμπαν στην 4η με ρεκόρ 9-6. Οι γηπεδούχοι, προέρχονται από εκτός έδρας νίκη επί της Πάρμα με 72-69, ενώ η Κούμπαν από ήττα στο Eurocup με 71-69 από την Παρτιζάν.

Το παιχνίδι δεδομένα θα είναι πολύ δυνατό, αφού πρόκειται για δύο από τις καλύτερες και πιο ποιοτικές ομάδες της λίγκας. Για την Χίμκι, δεν ξέρουμε κατά πόσο θ’ αγωνιστεί ο Αλεξέι Σβέντ, αφού εκτός είχε μείνει και στο ματς με την Πάρμα. Χωρίς τον Ρώσο, η Χίμκι υστερεί πολύ και στο σκοράρισμα αλλά και στην δημιουργία. Από την άλλη, η Κούμπαν είναι πιο ποιοτική ομάδα. Έχει καλές μονάδες και ανά διαστήματα παίζει και εξαιρετικό μπάσκετ. Με ή χωρίς τον Σβεντ, η Κούμπαν είναι το φαβορί.

Για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω κρατήσει δύο σημεία. Την νίκη της Λοκομοτίβ Κούμπαν από ημίχρονο αλλά και το -3,5 χάντικαπ στο 1,80. Οι φιλοξενούμενοι, πείθουν περισσότερο και θεωρώ πως αν είναι σοβαροί θα πάρουν μία εύκολη νίκη, μιας και η Χίμκι είναι ή του ύψους ή του βάθους. Φέτος, συνήθως του βάθους.