Site icon betmarket.gr

Επαναληπτικοί με ενδιαφέρον!

Χαίρετε φίλοι μου! Ήσυχα κύλησαν οι μέρες από την Κυριακή και έπειτα. Το Champions League μας επιφύλαξε πολύ ωραίους επαναληπτικούς, τα γράφει καλύτερα ο Journalist στις στήλες του. Τρομερές ανατροπές, τρομερή αγωνία. Ακόμα και για την Μπάγερν χτες δεν ήταν εύκολο. Εύκολο δεν θα είναι σήμερα ούτε για τη Λειψία αλλά ούτε και για τη Σάλτσμπουργκ.

Όσον αφορά τα στοιχηματικά έχω ένα μικρό παράπονο με τον εαυτό μου. Σταμπαρισμένο το Αμβούργο (νίκησε), δεν παίχτηκε και θα μπορούσε να συνδυαστεί και με τη Λίντσερ, που έφτασε στο 4,00 πριν το παιχνίδι με τη Σάλτσμπουργκ, που επίσης κέρδισε. Έτσι απλά θα μπορούσε ένα κακό Σ/Κ να γίνει καλό, αν και η Ντάρμστατ μπορούσε να πάρει τη νίκη και να μας δώσει κέρδος.

Στα σημερινά παιχνίδια της φάσης των “8” του Γιουρόπα Λιγκ το ενδιαφέρον παραμένει αμείωτο. Η Λειψία ταξιδεύει στη Μασσαλία για να αντιμετωπίσει τη Μαρσέιγ, ενώ η Σάλτσμπουργκ υποδέχεται τη Λάτσιο στην Αυστρία.

Τα σετ που υπάρχουν μοιάζουν δίκαια. Φαβορί η Μαρσέιγ στην έδρα της, όπου θα χρειαστεί νίκη με 1-0 προκειμένου να πάει το ματς στην παράταση, με οποιοδήποτε άλλο σκορ θα έχουμε πρόκριση κάποιου στα 90 λεπτά. Βρίσκει μια Λειψία που σίγουρα έρχεται από γερή σφαλιάρα εντός έδρας από τη Λεβερκούζεν, όμως έγινε εν γνώση της, αφού όλο της το βάρος έπεσε στο σημερινό παιχνίδι. Πολύ πιο επικίνδυνη η Λειψία εκτός έδρας, κάτι που φάνηκε και απέναντι στη Νάπολι πριν έναν μήνα. Περιμένω ένα παιχνίδι με χαμηλό τέμπο, με τη Μαρσέιγ να προσέχει πρώτα να μην δεχθεί γκολ και έπειτα με την ποιότητα που έχει να σκοράρει ένα γκολ μπροστά. Μπορούν να τα καταφέρουν οι Γάλλοι, με τους Γερμανούς να φαντάζουν αρκετά αλλοπρόσαλλοι φέτος. Στοιχηματικά δεν μου αρέσει κάτι σε αυτό το ματς. Αν πόνταρα κάτι, αυτό θα ήταν πρόκριση Μαρσέιγ στην παράταση.

Στο έτερο ματς η Σάλτσμπουργκ πρέπει για πρώτη φορά να διαχειριστεί καταστάσεις φέτος. Δύο σερί ήττες στα δύο προηγούμενα παιχνίδια, κάτι στο οποίο δεν είναι συνηθισμένοι οι παίκτες των “ταύρων”. Πρώτα η ήττα με 4-2 από τη Λάτσιο, ένα σκορ που σίγουρα δίνει ελπίδες στη Σάλτσμπουργκ, έπειτα η ήττα με 1-0 στο Λινς από τη Λίντσερ για το πρωτάθλημα. Οι Λατσιάλοι είναι εξαιρετικοί στην κόντρα επίθεση και αυτό κάνει το έργο του Ρόζε και των παικτών του πολύ δύσκολο. Το 1-0 δεν είναι αρκετό, ζητάνε ένα 2-0. Τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά αν βάλει γκολ η Λάτσιο. Και εδώ στοιχηματικά δεν μου αρέσει κάτι. Σωστά φαβορί η Σάλτσμπουργκ, με τη Λάτσιο να μπορεί να προκριθεί και με ήττα.

Τίποτα λοιπόν για σήμερα. Αύριο το πρωί νέα στήλη με αρχική διαλογή για το Σ/Κ, ίσως και παιχνίδι.