Site icon betmarket.gr

Ενδιαφέρον κουπόνι

Καλημέρα φίλοι και καλό Π/Σ/Κ! Μεσοβδόμαδα πέσαμε μέσα σχεδόν σε όλα, η μόνη διαφορά ήταν ότι προτίμησα την αποχή μετά από το τόσο κακό σερί των τελευταίων μηνών. Θετικό σημάδι αυτό που έγινε μεσοβδόμαδα, με κρατάει συγκρατημένα αισιόδοξο. Πρόκριση Λεβερκούζεν και Μπάγερν στον τελικό, κάτι που σημαίνει αυτόματα ότι η 7η θέση δίνει πρόκριση στην Ευρώπη αλλά σε έναν δρόμο που κανείς δεν είναι τόσο πρόθυμος να πάει, αφού όλος ο προγραμματισμός θα είναι ένα… χάλι και ίσως επηρεάσει όλη την επόμενη σαιζόν.

Σήμερα έχουμε μονάχα γερμανικά παιχνίδια, αφού λόγω εμβόλιμης μεσοβδόμαδα η Αυστρία Β θα διεξαχθεί το Σ/Κ, όπως και τα 6 παιχνίδια της πρώτης κατηγορίας. Τα φώτα πέφτουν στο Ζίνχαϊμ, όπου ο Νάγκελσμαν επιστρέφει για πρώτη φορά ως αντίπαλος της Χόφενχαϊμ στο συγκεκριμένο γήπεδο. Δύο ματς στην Zweite Liga, ενώ στην Dritte Liga έχουμε την έξοδο της Χάλεσερ στην έδρα της Μέπεν. Η διαλογή του Σ/Κ έφερε αρκετά σημεία.

Bundesliga

TSG Hoffenheim – RB Leipzig : Συναισθηματικά φορτισμένο παιχνίδι για τον Γιούλιαν Νάγκελσμαν. Αν το προσεγγίσουμε αγωνιστικά η Χόφενχαϊμ μετά την απόλυση «σοκ» του Ολλανδού τεχνικού θα πορευτεί με τον υπηρεσιακό Μαρσέλ Ραπ. Από σημείο δεν επιλέγω κάτι, σίγουρα η Λειψία είναι φαβορί, όμως η απόδοση απωθεί. Εντελώς έμπνευση το άσος ημίχρονο, διπλό τελικό ή lead/lose υπέρ της Λειψίας. Στα πιο… γήινα bet ο Κράμαριτς έχει σκοράρει τα τελευταία 2 από τα 3 συνολικά γκολ της Χόφενχαϊμ απέναντι στη Λειψία και ο συγκεκριμένος παίκτης πληρώνει 3,20 να το κάνει απόψε.

Στα του Σαββατοκύριακου τώρα, στο Βόλφσμπουργκ θεωρώ πως οι «λύκοι» θα το πάρουν το ματς, η 6η θέση πλέον είναι χρυσός και η 7η γολγοθάς. Δεν θα ασχοληθώ με σημείο αλλά με το over10,5 κόρνερ στο 1,90, που επιβεβαιώνεται διαρκώς. Τίποτα στο Φορτούνα – Ντόρτμουντ. «Μυρίζει» ισοπαλία στο Χέρτα – Άιντραχτ (στο 3,75), όπως και το Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου (στο 3,40). Αφήνω τον άσο της Πάντερμπορν (3,10) απέναντι στη Βέρντερ, κυρίως λόγω των απουσιών της Πάντερμπορν. Στο Μόναχο έχω κυκλώσει το διπλό της Γκλάντμπαχ (7,50), με τον πρώτο σκόρερ (Λεβαντόφσκι) να είναι εκτός αλλά και τον πρώτο ασίστμαν (Μούλερ) να είναι εκτός. Απολύτως τίποτα στα Κυριακάτικα.

Zweite Liga

Ντινάμο – Αμβούργο: Το Αμβούργο κινδυνεύει να ξανά χάσει την άνοδο φέτος, καθώς η φόρμα του στο δεύτερο γύρο είναι κάκιστη. Απέναντι στη Ντινάμο έχει την ευκαιρία για ένα τρίποντο, όμως εύκολα δεν θα είναι τα πράγματα. Δεν την έχω σε εκτίμηση την Δρέσδη ώστε να ποντάρω υπέρ της, θεωρώ όμως ότι θα δούμε αρκετά γκολ στο ματς, ειδικά αν μπει το πρώτο νωρίς. Στο 4,33 το γκολ/γκολ ημιχρόνου είναι η μόνη επιλογή που αξίζει στα μάτια μου.

Σαντχάουζεν – Αρμίνια Μπίλεφελντ: Η Αρμίνια χρειάζεται μερικούς βαθμούς ακόμα για να ανέβει και μαθηματικά. Η Σαντχάουζεν θέλει από 1 μέχρι 3 βαθμούς για να εξασφαλίσει την παραμονή. Επομένως δεν μιλάμε για ένα παιχνίδι ζωτικής σημασίας. Θα δούμε γκολ λογικά και με βάση αυτήν τη λογική αξίζει να ποντάρουμε στο να σκοράρει ο Φόγκλσαμερ (2,75) της Αρμίνια. Ο ίδιος εκτελεί τα πέναλτι, ενώ η Σαντχάουζεν είναι από τους πιο αγαπημένους του αντιπάλους, αφού σχεδόν πάντα βρίσκει δίχτυα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που θα πραγματοποιηθούν το Σ/Κ δεν αποκλείω το διπλό της Φιρτ (3,90), που μετά χαράς θα έβαζε σε μπελάδες υποβιβασμού τη μισητή αντίπαλο της Νυρεμβέργη. Ακόμα πιο ενδιαφέρον βρίσκω το διπλό της Ρέγκενσμπουργκ (4,20), που είναι ο κακός δαίμονας της Χάιντενχαϊμ, μια Χάιντενχαϊμ που σε ρόλο φαβορί δεν τα πηγαίνει καλά και αν κερδίσει το Αμβούργο σήμερα δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να διαχειριστεί την πίεση. Φεστιβάλ από γκολ περιμένω στο Κίελο με το γκολ/γκολ ημιχρόνου να πληρώνει 4,00 και το να σκοράρει ο Σέφλερ (Βέχεν Βισμπάντεν) πληρώνει 2,75. Καλό «Χ» φαντάζει το Όσναμπρουκ – Μπόχουμ, ενώ στο Αμβούργο η Πάουλι υποδέχεται την Άουε με το over2,5 να πληρώνει 1,90.

Dritte Liga

SV Meppen – Hallescher FC : Έγραψα μεσοβδόμαδα ότι η Χάλεσερ άλλαξε προπονητή, κάτι που φάνηκε να έδωσε άλλο αέρα στην ομάδα, η ψυχολογική τόνωση που έλειπε, καθώς κακή ομάδα δεν είναι. Εμφατική νίκη με 3-0 και πλέον απέναντι στη Μέππεν καλείται να πάρει άλλο ένα τρίποντο στη μάχη του υποβιβασμού. Παραδοσιακά τα πάει εξαιρετικά απέναντι στη Μέπεν. Το διπλό από 3,30 έπεσε στο 3,00, παρόλα αυτά θεωρώ πως έχει ακόμα αξία και αποτελεί επιλογή.

Στη Γ’ Γερμανίας δεν έχουμε και το πιο σπουδαίο πρόγραμμα αυτήν την αγωνιστική. Ξεχώρισα μονάχα το over2,5 στο Τσβίκαου – Ουντερχάχινγκ (πληρώνει 1,90). Οριακά αποδεκτό το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Ντούισμπουργκ με την Κίκερ (3,75), ενώ έμπνευση αποτελεί το διπλό ημίχρονο, άσο τελικό της Μπράουνσβαϊχ με τη Ζόνενχοφ (στο 21,00).

Bundesliga Αυστρίας

Αγωνιστικό αλλά και βαθμολογικό «Χ» το Μάτερσμπουργκ – Αούστρια Βιέννης στο 3,50, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται στο σκοράρισμα και να κρατούν πάντα χαμηλά το σκορ. Από τα Κυριακάτικα ξεκάθαρη επιλογή αποτελεί ο άσος της Χάρτμπεργκ στο 2,62 απέναντι στην Στουρμ, που θα έχει πολλές απουσίες και έναν προπονητή τιμωρημένο. Τουφεκιά στο διπλό της Λίντσερ (5,50) απέναντι στη Σάλτσμπουργκ ; Περνάει από το μυαλό         μου, καθώς με βάσει αυτά που έχει δημιουργήσει στον αγωνιστικό χώρο η Λίντσερ, αδικείται από τα αποτελέσματα.

Δεύτερη κατηγορία Αυστρίας

Παραδοσιακά μεγάλα σκορ στο Λίντσερ ΙΙ – Γκράτσερ ΑΚ, με το γκολ/γκολ ημιχρόνου να πληρώνει 3,75. Ίδια απόδοση, ίδιο σημείο και στο Χορν – Άμστετεν. Έμπνευση το Ριντ – Κάπφενμπεργκ να έχουμε ανατροπή ή lead/lose υπέρ της Ριντ. Τέλος, η Κλάγκενφουρτ είναι η μόνη ομάδα με κίνητρο, μαζί με τη Ριντ, με τον άσο συνδυαστικό με over2,5 να πληρώνει 2,50.

Επιλέγω να παίξω από σήμερα ένα trixie τριημέρου και μια δυάδα με σκόρερ σημερινή. Τα υπόλοιπα όλα θα τα δούμε αναλυτικά αύριο.