stoiximan logo

Πάμε Ελλάδα: Οι ευκαιρίες του Κυπέλλου

Το Ελληνικό Κύπελλο είναι από τα λίγα που απέμειναν σε ολόκληρη την Ευρώπη που έχει διπλά παιχνίδια. Επίσης από τα ελάχιστα που διεξάγεται με τόσο λίγες ομάδες. Πολλά από τα ζευγάρια έχουν ήδη κριθεί, αλλά αυτό δίνει ευκαιρία να αναζητούμε στοιχηματικά κάποια ειδικά στοιχήματα.

*Χωρίς αγώνα έχουν περάσει στην επόμενη φάση Παναθηναϊκός και Λαμία.

Τα παιχνίδια του Κυπέλλου Ελλάδος 3 & 4 Φεβρουαρίου

Ατρόμητος -Γιάννενα: Από τα πιο ενδιαφέροντα ζευγάρια, μετά το 2-2 στα Γιάννενα στο πρώτο ματς. Αυτό θα είναι το τέταρτο φετινό μεταξύ τους, λείπει ο άσος, αφού είδαμε και δύο διπλά στα μεταξύ τους στο πρωτάθλημα. Κοινό στοιχείο στα τρία προηγούμενα, πως όλα είχαν περισσότερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Από τη μια ο Ατρόμητος μπορεί να ενδιαφέρεται περισσότερο για τον θεσμό. Από την άλλη παίζει σε τρεις ημέρες πρωτάθλημα, ενώ ο ΠΑΣ ξαναπαίζει Δευτέρα. Δύσκολο, ένα fun bet στο over 9,5 κόρνερ στο 2.30 της Winmasters. Το επιβεβαίωσαν στα δύο πρόσφατα μεταξύ τους.

Ολυμπιακός -Παναιτωλικός: Με το 3-0 στο Αγρίνιο ο Ολυμπιακός έχει καθαρίσει με την πρόκριση. Αναμένεται ενδεκάδα αρκετών αλλαγών από τον Μάρτινς, αλλά το ίδιο θα κάνει και ο Δέλλας. Δεν θέλει να φορτώσει τους βασικούς του εν όψει πρωταθλήματος. Μόνο για κανένα fun bet σε σκόρερ αξίζει το ματς και αυτό αφού πρώτα δούμε οριστικές ενδεκάδες. Με τα ισχύοντα δεδομένα o φορμαρισμένος και με παιχνίδια στα πόδια του Ε’Μβιλά μπορεί να γίνει το fun bet του ματς. Anytime σκόρερ στο 9,50 από τον Stoiximan.gr.

Λάρισα- ΠΑΟΚ: Μια από τα ίδια. Τελειωμένη υπόθεση μετά το σκορ της Τούμπας. Ευκαιρία για τον Φέστα να δουλέψει με τα πολλά νέα αποκτήματα της ομάδας, ενώ ο Γκαρσία αναμένεται να δώσει ευκαιρίες στους νέους του ΠΑΟΚ αλλά και τα πρώτα λεπτά συμμετοχής στον Καγκάβα. Κοντά στο 5.00 το anytime του Πινάκα, ενώ στο 4.75 προσφέρει το Pamestoixima.gr το αντίστοιχο για τον Μουκανζό. Ο Καμερουνέζος επιθετικός που ήρθε τον Γενάρη στη Λάρισα με σπουδαία καριέρα πίσω του.

ΟΦΗ- Βόλος: Ο ΟΦΗ είναι σε κρίση και η κακή ψυχολογία είναι εμπόδιο στο πρωτάθλημα. Το Κύπελλο είναι μια ευκαιρία για την ομάδα να ξεμπουκώσει και να επιστρέψει στα γκολ. Είναι αναγκασμένη άλλωστε να κυνηγήσει τουλάχιστον δύο, για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα. Με over έληξε και το μεταξύ τους στο πρωτάθλημα, το κρατάμε και εδώ στο 1.90 της Novibet.

Αστέρας Τρίπολης -Αρης: Εχει προβάδισμα ο Αρης με το 2-0 της Θεσσαλονίκης, αλλά όχι σιγουριά. Επαιξαν το Σάββατο για το πρωτάθλημα, με τους κίτρινους να προηγούνται αλλά τους Αρκάδες να ανατρέπουν το σκορ με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν θα πάρει ρίσκα ο Μάντζιος. Εχει δύο γκολ προβάδισμα και το πρώτο μέλημα θα είναι να πατήσει πάνω σε αυτά. Προς το Χ ημίχρονο στο 1.95 της Bwin.

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Όπως και ο Αρης, έτσι και η ΑΕΚ έχει το προβάδισμα του εντός έδρας 2-0. Στην Ενωση υπάρχει ανάγκη για βελτίωση της ψυχολογίας και ένα καλό σερί νικών. Ακόμη και πιθανοί αναπληρωματικοί που θα μπουν στο γήπεδο θα προσπαθήσουν να κερδίσουν τον Χιμένεθ. Ο Απόλλωνας κοιτάζει σαφώς προς την παραμονή και όχι τόσο τη διάκριση στο Κύπελλο. Το διπλό στο 1.30 από τη Betshop.

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ