Site icon betmarket.gr

Τρία φαβορί και ένα over

Η Ρεξαμ έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω αλλά παρότι πήρε το προβάδισμα δεν κράτησε τη νίκη. Εκεί κρίθηκε το αποτέλεσμα της χθεσινής ημέρας.

Σήμερα η αλήθεια είναι πως για προσωπικούς λόγους γράφω κάπως βιαστικά, μιας και ο χρόνος είναι περιορισμένος. Επιγραμματικά να αναφέρω πως από αουτσάιντερ τσέκαρα Χάντερσφιλντ, Μπέρνλι, Θέλτα και Νανσί. Σε όλα διακρίνω ένα λαθάκι στα σετ, σε κανένα όμως δεν είμαι τόσο ζεστός για να το βάλω στις τελικές μου επιλογές.

Πηγαίνω έτσι στα φαβορί, όπου παραδόξως είμαι ζεστός για τρία. Ξεκίνημα με Γαλλία, εκεί όπου η Μαρσέιγ είναι αυτή που έχει την ποιότητα και το κίνητρο στο εκτός με την Ντιζόν. Να σημειώσουμε και τις άριστες σχέσεις του προπονητή της με την αντίπαλο, έχοντας δουλέψει για πολλά χρόνια εκεί, άλλωστε είναι καθοριστικός παράγοντας για να βάλω σημείο του 1.75 στο παιχνίδι μου.

Σε δυάδα με την Οβιέδο, από τη Β’ Ισπανίας. Δυνατή έδρα και εδώ το κίνητρο γέρνει το σετ υπέρ της. Σκεπτόμενος πάντως λιγάκι το πώς μπορεί να εξελιχθεί το παιχνίδι, δεν «βλέπω» 1-0. Γι αυτό και προτιμώ το 2.50 του over 1,5 γκολ για την Οβιέδο, παρά τον άσο του 1.90.

Στο Βέλγιο η Κορτράικ είναι από τις ομάδες που έκαναν καλό 2018 και δεν αποκλείω να δει σοβαρά και τις προοπτικές Ευρώπης που ανοίγονται μέσα από τα play off. Αντίθετα η Μπέβερεν μοιάζει ευχαριστημένη με τη μέχρι τώρα πορεία της, έχει ήδη πουλήσει αρκετά από τα αστέρια της και σήμερα δεν θα έχει και τον πρώτο της σκόρερ, Τελίν.

Κλείνω με Serie A, όπου στάθηκα σε δύο περιπτώσεις για γκολ. Αφού αφήσω το Φιορεντίνα-Κροτόνε λόγω απόδοσης, κρατάω το Αταλάντα –Ουντινέζε. Πολύ επιθετική η γηπεδούχος, χαλαρή η φιλοξενούμενη, δεν νομίζω να παίξει για το Χ.